Home » Problemy z potencją » Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co gasi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które zawierają zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zazwyczaj choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo skutki uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie cialis bez recepty libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn doznaje stresu za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, w związku z tym przeważnie dławimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.